Tifozët e Juves të tronditur me fanellat e vitit të ardhshëm

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi, ka “tronditur” edhe një herë tjetër tifozët e vetë.

Paraqitja e pretenduar e setit të tretë të fanellave të kampionit italian për sezonin e ardhshëm është bërë e ditur për publikun, dhe e njëjta ka shkaktuar shumë bujë. Futbollistët e Juves do të veshin një fanellë me model leopard sezonin e ardhshëm me një kostum standard bardh e zi dhe një fanellë rezervë.

Fanellat do të mbizotërojnë nga ngjyra portokalli dhe të zeza, dhe emri i sponsorit, prodhuesi i fanellave dhe stema e Juventusit do të jetë e bardhë, kurse brekët  duhet të jenë të zeza.

Leave a Reply