Xhoshua mund të përballet me Fjurin, para duelit me Pulev! Ky është skenari

Entoni Xhoshua dhe Tajson Fjuri mund të përballen më herët sesa kemi menduar gjithë neve.

Edhe pse që të dy këta boksier tashmë kanë caktuar meçet e tyre me Pulev dhe Uilder, situata mund të ndryshojë.

Sipas Edi Hern, promotorit të Xhoshua, për shkak të pandemisë Covid-19, Fjuri dhe Xhoshua mund të jetë ndeshja e radhës.

“Krejt rastësisht, dueli Xhoshua – Fjuri mund të ndodh më herët, madje para asaj me Pulev, nëse ndeshja me bullgarin do të shtyhej për pas verës” – ka thënë Hern, transmeton lajmi.net.

“Dua të them, çdo gjë është e mundur, por sigurisht se Uilder do të kërkojë revanshin” – ka shtuar Hern.

Mbetet të shihet nëse koronavirusi do të shtyjë duelin mes Xhoshua dhe Pulev, dhe të aranzhohet një duel me kampionin Tajson Fjuri.

Leave a Reply