Konte drejt largimit, ja ideja e fundit e “zikaltërve”

Tifozët e Interit si duket janë lodhur nga Antonio Konte, ashtu që dëshira e tyre është që në “Xhuzepe Meaca” të vijë një trajner i ri  i cili i do ngjyrat “zikaltër”. Mes mbështetësve të Interit duket se ekziston një vetëdije se ka pak mundësi që shkarkimi i Kontes të çojë te marrja e një trajneri të madh.

Klubi, në fakt, duhet të paguajë 18 milionë euro në sezon për rrogat e ish-trajnerit të Çelzit dhe Spaletit (kontrata e tij skadon më 30 qershor 2021).

Kjo e bën të pamundur që kontratave të mësipërme t’i shtohet edhe një tjetër e rëndësishme siç do të ishte ajo e Allegrit.

Leave a Reply