Gol i anuluar, penalti e humbur, por Broja dhe Sautemptoni në fund festojnë (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja vazhdon të tërheq vëmendje te Sautemptoni, me të cilën skuadër sonte siguruan një vend për 1/8 e finales së Kupës së Anglisë.

Broja me Sautemptonin e tij eliminuan Shefilld Junajtedin, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazim 2:2.

20 vjeçari shqiptarë u bë protagonist duke shënuar një gol që më pas u anulua për pozicion jashtë loje. Pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazim, skuadrat iu drejtuan penaltive.

Radha për të goditur e Brojës ishte penalltia e 3-të, por sulmuesi i Kombëtares shqiptare gaboi duke e dërguar sferën në duart e portierit.

Megjithatë pavarësisht gabimit të Brojës, në fund Sauthemptoni arriti të fitonte me shifrat 2-4 duke u kualifikuar më tej.

Leave a Reply