Sauthemptoni i Armando Brojës bëhet me pronar serb!

Sauthemptoni edhe zyrtarisht ka ndryshuar pronar. Në vend të konsorciumit të mëparshëm kinez, në krye të klubit anglez erdhi “Sport Republic”, që udhëhiqet nga biznesmeni serb, Dragan Solak. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga klubi i Sauthemptonit përmes rrjeteve sociale. https://twitter.com/SouthamptonFC/status/1478392027192700928?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1478392027192700928%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdemokracia.com%2Fbiznesmeni-serb-blen-zyrtarisht-aksionet-e-klubit-te-armando-brojes%2F “Klubi i Futbollit Southampton sot mund të konfirmojë se Sport

Gol i anuluar, penalti e humbur, por Broja dhe Sautemptoni në fund festojnë (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja vazhdon të tërheq vëmendje te Sautemptoni, me të cilën skuadër sonte siguruan një vend për 1/8 e finales së Kupës së Anglisë. Broja me Sautemptonin e tij eliminuan Shefilld Junajtedin, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll

Broja: Luajtëm ndaj një kundërshtari të madh, por kjo nuk u vërejt edhe në fushë

Rron Broja, pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të dalluar në mesfushën e FC Shkupit edhe në ndeshjen e kthimit në Shkup. Ai vrapoi shumë edhe në këtë ndeshje, ndërsa në deklaratën e tij të dhënë për media pas përfundimit të ndeshjes, reprezentuesi kosovar tha se Renxhersi me