Florent Ramadani shënon golin e parë europian, kapiteni Hasani feston bashkë me të (VIDEO)

Duheshe të nis një ndeshje nga bankina këtë vit në ndeshjet europiane, për të shënuar golin debutues. Fjala është për talentin 21-vjeçar Florent Ramadani, i njohur si “Golden Boy” i Ballistëve, i cili këtë edicion po luan në formë të jashtëzakonshme.

Një gjë të tillë paralajmëroi që nga ndeshjet kontrolluese, për të vijuar edhe në ndeshjet europiane, ku në 3 ndeshjet e deritanishme ishte titullarë, derisa sonte kundër Valmieras në lojë u inkuadrua nga banka e rezervistëve, mirëpo kjo nuk i pengoi që të gjejë golin e tij të parë europian, shkruan “infOSport.mk”.


GOLAT NGA NDESHJA SHKËNDIJA – VALMIERA, NDIQENI KËTU. 


Ramadani shënoi golin e tretë në fitoren 3:1 ndaj letonezëve të Valmieras, duke ndihmuar Shkëndijën që të kualifikohet për në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës.

Ramadani golin e ti të parë në arenën europiane me fanellën “kuqezi” e realizoi në minutën e 85-të, ndërsa ishte kj ndeshja e tij e 7-të në të gjitha garat ndërkombëtare me Shkëndijën.

21-vjeçari numëron 4 ndeshje në kuadër të Ligës së Konferencës, 2 në Liga Europa dhe 1 në eliminatoret e Ligës së Kampionëve.

Edhe pse i ri në moshë, Ramadani në Ligën e Parë me fanellën e Shkëndijës ka regjistruar 45 paraqitje dhe 5 gola. Vërtetë shifra mbresëlënëse për një lojtar të kësaj moshe, i cili sheh shumë larg në karrierën e tij. (infOSport.mk)

Leave a Reply