Flet Heroi i takimit kundër Bregallnicës, Alen Jasharovski! Ja kujt i’a dedikoi golin

Alen Jasharovski doli të jetë heroi i skuadrës së Voska Sport në takimin e sotëm çerekfinal kundër Bregallnicës në Shtip, pasi i njëjti shënoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën shqiptare nga Ohri, që në këtë mënyrë shkruan histori, njofton “infOSport.mk”. Jasharovski, morri gjithë vëmendjen në këtë takim, pasi

ZYRTARE, Alen Jasharovski i FC Shkupit përforcon sulmin e FC Prsihtinës

Golashënuesi më i mirë i FC Shkupit sezonin që lamë pas, Alen Jasharovski karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, duke iu bashkuar skuadrës së njohur të FC Prishtinës, njofton “infOSport.mk”. Jasharovski me skuadrën nga kryeqendra kosovare ka nënshkruar kontratë një vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për

Jasharovski heroi i FC Shkupit (VIDEO)

FC Shkupit i ka mjaftuar një gol i shënuar nga Alen Jasharovski për të mundur Pobedën dhe për të arkëtuar tre pikë mjaft më vlerë në kuadër të javës së 12-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi “bardhekaltër” golin e vetëm në fitoren 1:0 të skuadrës nga Çairi përballë