Parashikimi i superkompjuerit: Barcelona fiton titullin, Milani as në TOP3

Superkompjuteri ‘’Fivethirtyeight’’ ka parashikuar 4 skuadrat që do ia dalin të triumfojnë në fund të sezonit në 4 kampionatet më të rëndësishme në Europë, Serie A, La Liga, Premierligë dhe Bundesligë. Tre skuadrat të cilat kanë përqindjen më të lartë të fitores së kampionatit janë Interi, Mançester Siti dhe Bajerni i