Panuçi i gatshëm për të ftuar në kombëtare shkupjanin 17-vjeçar!

Strategu italian i Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi që nga momenti që pranoi të udhëheq “kuqezinjtë” kishte premtuar se do të vëzhgojë nga afër gjithë talentët shqiptarë ane mbanë ku luajnë. Dhe si duket italiani po e mban fjalën e tij, pasi ditët e fundit ka nisur të ndjekë nga afër

Talenti shkupjan Besir Baftjar, që po çmend çekët dhe futbollin evropian (VIDEO)

Të rinjët shqiptarë që jetojnë me familjet e tyre jashtë kufijve të Maqedonisë po dëshmojnë veten e tyre thuajse në të gjitha sportet, e në veçanti në futboll. Këta shqiptarë të talentuar po vlerësohen shumë jashtë kufijve, mirëpo jo edhe në vendet e tyre. “infOSport.mk” ka nisur një fushatë për