Besnik Hasi çdoherë gati për të drejtuar Kosovën!

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një të ardhme të afërt të marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit “Sporti Total” në KTV, trajneri aktual i skuadrës arabe të Al Raed, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës, që sipas tij

Hasi tregon nëse do të marr drejtimin e Kombëtares shqiptare

Besnik Hasi në një intervistë për “Fan Zone” në Supersport ka folur për shumë tema, përfshirë këtu edhe kombëtaren shqiptare si dhe për përfaqësuesen e Kosovës. “Për drejtimin e Kombëtares duhet të presim. Shqipëri-Greqi? Kundërshtari vinte si kampion i Europës dhe normal që situata politike që ka qenë gjithnjë. Në ndeshje

Presidenti i Monakos e bënë me skuadër trajnerin Besnik Hasi!

E ardhmja e strategut shqiptarë, Besnik Hasi është e lidhur ngushtë me Belgjikën. Sipas mediave belge ish trajneri i Anderlehtit, Legia Varshavës dhe Olimpijakosit, pritet të marrë skuadrën e Serkël Bryzh. Ndërkohë një prapaskenë interesante del nga mediat belge dhe ato franceze, sipas të cilave iniciatori kryesor që Hasi të ulet