Kumanovari Ardon Jashari mund të përfundojë në La Liga!

Mesfushori shqiptar me origjinë nga Kumanova e Maqedonisë së Veriut, Ardon Jashari, i cili aktualisht luan në Zvicër me skuadrën e Lucernit, shumë lehtë mund të përfundojë në La Liga-n spanjolle. Jashari ka befasuar të gjithë me performancën e treguar, e mbi të gjitha që vetëm si 21-vjeç, ka arritur që

3 skuadra nga La Liga vihen pas Ivan Balliut!

Ivan Balliu me paraqitjet e tij që bëri gjatë muajit qershor me fanellën e kombëtares shqiptare në kuadër të Ligës së Kombeve, konfirmoi edhe njëherë tjetër që bëhet fjalë për një lojtar të kalibrit të lartë, i cili në të ardhmen do i shërbejë shumë Shqipërisë, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht paraqitjet e

Balliu shënon në barazimin e Valjekanos ndaj Betisit, mungoi portieri Dimitrievski (VIDEO)

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ivan Balliu, i cili mbron ngjyrat e Rajo Valjekanos, ka arritur të shënojë gol në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të në La Liga kundër Betisit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u mbyll me barazim 1:1, ndërsa Balliu në të 71-tën arriti që të shënojë golin

Një karton i kuq dhe një penalti e dyshimtë i dhanë fitoren Realit (VIDEO)

Real Madridit ka shënuar një fitore dramatike në udhëtim te Betisi me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Skuadra mbretërore kaloi në epërsi falë golit të shënuar nga Valverde në minutën e 14-të, teksa vendasit falë dy golave të shënuar brenda dy minutave arritën që të përmbysin rezultatin. Kështu falë golave të shënuar nga