Mançester Siti po ecën me hapa të sigurtë drejt titullit, De Brujne 4 gola kundër Vulvs (VIDEO)

Mançester Siti vazhdon të ketë 3 pikë epërsi ndaj Liverpullit,edhe atë dy xhiro para fundit të kampionatit në Premierligë, teksa si mysafir mundi Vulverhemptonin me rezultatin 5:1, njofton “infOSport.mk”. Kjo do të thotë se “pasanikët” në dy xhirot e fundit kanë nevojë për 4 pikë, për të siguruar titullin e kampionit.

Këtë detaj nuk e keni vërejtur! De Brujne dhe Silva desh u rrahën në mes pjesëve (VIDEO)

Një super ndeshje u zhvillua mbrëmjen e kaluar në “Etihad Stadium”, ku Mançester Siti me rezultatin 2:1 mundi Napolin. Ishte kjo një ndeshje mes dy skuadrave më në formë evropiane, ku të dyjat për momentin kryesojnë në ligat respektive në Angli dhe Itali. Siti zhvilloi një pjesë të parë fantastike, kur