Arsenali demolon Evertonin, thellon diferencën ndaj Sitit (VIDEO)

Arsenali ka mposhtur me rezultatin 4:0 Evertonin në duelin e prapambetur të vlefshëm për javën e 7-të në Premierligë, duke thelluar diferencën në +5 nga ndjekësit më të afërt të Mançester Sitit. Një triumf me shumë peshë për “Topçinjtë” e Artetës, që ëndërrojnë pas shumë vitesh fitimin e titullit kampion. Ishte futbollisti

Festë e çmendur në “Gudison Park”, Evertoni siguron mbijetesën (VIDEO)

Skuadra e Evertonit ka arritur një fitore spektakolare përballë Kristal Pallas, duke siguruar në këtë mënyrë edhe për një vit tjetër qëndrimin në Premierligën angleze. Skuadra e Frank Lampard triumfoi me rezultatin 3:1 në një sfidë të çmendur që u zhvullua në “Gudison Park”. Evertoni e nisi shumë keq ndeshjen duke e

Siti mund Evertonin dhe merr kryesimin përkohësisht në Premierligë (VIDEO)

Mançester Siti ka shënuar fitore 3:1 ndaj Evertonit në ndeshjen e parë të javës së 17-të në Premierligë, njofton ‘infOSport.mk’. Me këtë fitore ‘citizens’ rikthehen përkohësisht në pozitën e parë në renditje, duke zbritur nga piedestali Liverpullin e Xherdan Shaqirit, që nesër në ‘Enfilld Roud’ do të përballet me rivalin