Besir Demiri në top-formë, përfshihet në formacionin e javës në Ukrainë

Futbollisti shkupjan i skuadrës së Mariupolit Besir Demiri është përfshirë në formacionin e javës në Premier Ligën e futbollit të Ukrainës. Vlerësimi ka ardhur nga faqja zyrtare e elitës ukrainase, të cilët vlerësojnë çdo xhiro futbollistët e ligës së tyre sipas statistikave të platformës “Instant”. Nga këta të fundit, Demiri është

Demiri: Tifoz i Milanit, por në Botëror mendojë që Gjermania është favorit (VIDEO)

Besir Demiri po i kalon pushimet në vendlindjen e tij në Shkup, duke e shfrytëzuar në maksimum hapësirën e lirë para fillimit të garave eliminatore në Liga Evropa që do të luajë me skuadrën e Mariupolit. Ai gjatë qëndrimit në vendlindje, përveç kohës kushtuar shoqërisë dhe familjarëve, po ndanë kohë edhe

Besir Demiri vazhdon me formën e mirë, sërish në formacionin e javës në Ukrainë!

Futbollisti shqiptarë nga Maqedonia, Besir Demiri sërish është përfshirë në formacionin më të mirë të javës në elitën e futbollit të Ukrainës. Demiri ndeshjen e fundit me skuadrën e tij Mariupol e zhvilloi ndaj Dinamo Kievi, e cila përballja u mbyll me barazim 1:1. Portali prestigjioz i Ukrainas bërë përzgjedhjen e