Vardari prish festën e tifozëve “Çkembari”, mund Pelisterin në Manastir

Kampionët e elitës së futbollit vendor, Vardari sërish ka fituar Pelisterin në Manastir me rezultat 2:3, duke e mbyllur kështu sezonën me fitore në ndeshje si mysafir. Për fitoren e skuadrës kampione nga kryeqyteti u përkujdesën Nikolov, Petkovski dhe Felipe ndërsa për Pelisterin dy golat i realizuan Iljoski dhe Bujçevski. Pelisteri

Shkëndija-Pelisteri, publikohen formacionet zyrtare

Dy ekipet finalist Shkëndija dhe Pelisteri kanë publikuar formacionet titullare, që do të pretendojnë trofeun e edicionit të 25-të të Kupës së Maqedonisë. “Kuqezinjët” do të startojnë me Zahovin, Cuculin, Ibraimin, Totren, Hasanin, Çelikoviqin, Radeskin, Zhuniorin, Çolakun, Todorovskin dhe Vujçiqin. Ndërkohë në radhët e Pelisterit, në 11-shen e parë do të

Trajneri i Pelisterit, Shensoi flet shqip në pres konferencë (VIDEO)

Sot në pres konferancat e përbashkëta zyrtare të të dyja ekipeve finaliste të Kupës së Maqedonisë Shkëndijës dhe Pelisterit, trajneri i këtyre të fundit, Naxhi Shensoi  përveç që foli në gjuhën maqedone për pritjet e tij të takimit, ai në një pjesë të konferencës u drejtuar në gjuhën shqipe. https://www.youtube.com/watch?v=1l9e6AB0Qtk&feature=youtu.be Trajneri Shensoi

Stavrevi do të referoj finalen Shkëndija-Pelisteri?

Federata e futbollit të Maqedonisë është duke punuar në të gjitha aspektet, për të organizuar më së miri ndeshjen finale të ecidionit të sivjetshëm të Kupës, ndërsa përkushtim të madh i ka dhënë edhe referimit, ku është duke vlerësuar t’i vendos referët më të mirë të mundshëm për këtë sfidë. Sipas