Shkupi-Pelisteri do të luhet me 9 maj?

Ndeshja e shtyrë Shkupi-Pelisteri në kuadër të xhiros së 26-të në elitën e futbollit vendor mund të zhvillohet në fund të sezonit. Sipas informacioneve jozyrtare, takimi ndërmjet këtyre dy skuadrave mund të zhvillohet me 9 maj, kur është paraparë të luhet finalja e Kupës së Maqedonisë. Pelisteri është në gjysmëfinale të

Osmani: I kënaqur me lojën, shpresojë të vazhdojmë kështu! (VIDEO)

Pas fitores 1:3 ndaj Pelisterit, për kanalin zyrtar të klubit të Shkëndijës, ka folur trajneri i “kuqezinjëve” Qatip Osmani, i cili ka mbetur i kënaqur nga loja e zhvilluar e të përzgjedhurve të tij. “Sigurisht që dëshirojmë që Shkëndija të luajë kështu në çdo ndeshje, me një defanzivë agrsive dhe ofanzivë

Golat dhe rastet nga përballja Pelisteri-Shkëndija (VIDEO)

Shkëndija regjistroi fitore 1:3 në transfertën në Manastir ndaj Pelisterit, duke vazhduar kështu të kryesojë tabelën e vetmja në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, pas 9-të xhirove të zhvilluara. Golat për “kuqezinjët” në këtë ndeshje u realizuan nga Hasani që shënoi dy herë dhe braziliani Zhunior. Ndërkohë përveç

Shkëndija nuk ia vazhdon kontratën, Jovanovski shkon te Pelisteri

Portieri Marko Jovanovski përfundimisht është larguar nga Shkëndija e Tetovës, duke u transferuar te skuadra e Pelisterit. Jovanovski sot edhe zyrtarisht arriti marrëveshje me drejtuesit e Pelisterit, me të cilët do jetë pjesë gjatë sezoneve në vijim. Për Pelisterin, Jovanovski është përforcimi i tretë në këtë periudhë, pasi më herët me