Brazili me golin e Jesusit fiton miqësoren ndaj Gjermanisë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Brazilit ka fituar duelin miqësorë ndaj Gjermanisë me rezultat minimal 1:0. Në ‘Olympiastadion’ të Berlinit, Gjermania ishte skuadra që kontrolloi më gjatë topin, por pa arritur të kërcënojë rrezikshëm portën e brazilianit Alisson. Nga ana tjetër, skuadra e trajnerit Tite priste në gjysmë fushë dhe nisej shpesh rrezikshëm

Lahm emërohet “Kapiten Nderi” në përfaqësuesen e Gjermanisë

Ish lojtari i Bayernit të Mynihut, Filip Lahm është emëruar “Kapiten Nderi” i përfaqësueses së Gjermanisë. Ky status iu dha pas një propozimi të Presidentit të Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) përpara delegatëve, gjatë një asambleje të jashtëzakonshme në Frankfurt. Lahm, kampion Bote në “Brazil 2014”, u tërhoq nga futbolli në