Ndodhi kjo në ndeshjen historike të Panamasë, gjyshja futet në fushë dhe shtiret si e dëmtuar (VIDEO)

Kualifikimi historik i Panamasë në Botërorin e vitit të ardhshëm në Rusi, u veçua edhe me një ngjarje të pazakontë. Një gjyshe nga Panamaja kualifikimin e vendit të saj në një event të rëndësishëm futbollistik e festoi me futjen e saj në fushë. Kur skuadra e saj ishte në avantazh 2:1

Gjyshja uron nipin e saj Hemed dhe Izraelin para ndeshjes me Maqedoninë

Një vizitore shumë e veçantë ishte prezente gjatë një seance stërvitore të Kombëtares së Izraelit, në prag të ndeshjes me Maqedoninë. Gjyshja e Tomer Hemed erdhi në stërvitje për t’i uruar e sjellë fat kombëtares së Izraelit në ndeshjen e nesërme në “Sammy Ofer” të Haifas kundër përfaqësueses së Igor Angellovskit. Kujtojmë,