Kosova lë nam në miqësore, mundet nga Guinea!

Kosova ka pësuar disfatë 2:1 në miqësoren ndaj Guineas, ndeshje kjo e zhvilluar në kompleksin ‘’Arslan Zeki Demirçi’’ në Turqi. Tekniku “dardan”, Bernard Çallandes hodhi një formacion eksperimentues në fushë duke lënë jashtë yjet e skuadrës. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, ndërsa në të dytën Guinea shpërtheu duke

Aksident tragjik në Guinea, humbin jetën 9 futbollistë, përfshirë edhe vëllain e yllit të Liverpulit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në shtetin afrikan të Guineas. Një autobus një skuadër të tërë futbolli, përfshirë edhe pjesëtarë të stafit teknik ka humbur kontrollin dhe është përplasur me shpejtësi të madhe me një pemë, duke shkaktuar vdekjen e 9 personave dhe plagosjen e 18 të tjerëve. E gjithë