Përfundon turneu përkujtimor në futsal “Haraçina 2001”, ekipi i “Frank” shpallet kampion

Mes emocioneve dhe atmosferës festive është mbyllur dje në Haraçinë, turneu tradicional përkujtimor  Dëshmorët e Kombit "Haraçina 2001". Fitues i këtij turneu doli të jetë ekipi i “Frank”, që në finalen e madhe mundi ekipin e “Dëshmori Mirsad Avduli”. Në të dyja ekipet luajtën shumë yje të minifutbollit shqiptar nga Maqedonia dhe