Shpëtim Duro flet në prag të ndeshjes me Hesperange: Janë edhe 90 minuta tjera, do luajmë siç kemi bërë deri më tani në Europë

Struga Trim Lum të enjten në Luksemburg do të zhvillojë ndeshjen e kthimit kundër Sëift Hesperange në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës. Fitorja me rezultatin 3:1 nga ndeshja e parë në Shkup, e bënë ekipin strugan të jetë favoritë në këtë ndeshje, megjithatë trajneri Shpëtim Duro,

Zyrtare, ndeshja Struga TL-Hesperange tek FFM, “Todor Proeski” nuk përmbush kushtet!

Ndeshja e turit të tretë eliminatorë në kuadër të Ligës së Konferencës midis Struga Trim Lum dhe Sëift Hesperange, nuk do të luhet në arenën “Todor Proeski”. Kështu ka vendosur Institucioni më i lartë i futbollit europian, sipas të cilëve fusha e stadiumit “Todor Proeski” nuk i përmbush aspak kriteret e