Tifoz nga Maqedonia dhe Kosova nisen drejt Tiranës në mbështetje të kombëtares së Shqipërisë!

Mbështetja nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut, nuk ka munguar asnjëherë për Kombëtaren shqiptare të futbollit, ndërsa ashtu do të jetë edhe sonte kundër Izraelit, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Për këtë grupimet të organizuara nga qytete të ndryshme të Maqedonisë dhe Kosovës janë nisur për

Shqipëri-Izrael, ja kush do ta ndajë drejtësinë në “Air Albania”

Kombëtarja shqiptare pas barazimit me Islandën, këtë të premte në ‘Air Albania’ përballet me Izraelin, në sfidën e dytë të Ligës së Kombeve. UEFA tashmë ka publikuar gjyqtarin që do ta ndajnë drejtësinë në duelin Shqipëri-Izrael. Do të jetë portugezi Tiago Martins që do të gjykojë sfidën e radhës të kuqezinjve. Ai do

Ish sulmuesi i Pobedës braktis Shqipërinë, transferohet në Izrael!

Ish sulmuesi i Pobedës, që së fundmi ishte pjesë e Laçit në Superligën shqiptare, Kirian Nuabueze, karrierën e tij mund ta vazhdojë në Izrael, transmeton “infOSport.mk”. Sipas mediave qipriote dhe izraelite, “Këpuca e Artë” e sezonit 2019-2020 në Superligën e Shqipërisë shihet si zëvendësuesi ideal i sulmuesit izraelit, Ben Sahar te

Asgjë nga transferimi i Lilajt te Shkëndija, zgjedh të luaj në Izrael  

Sabjen Lilaj tashmë ka vendosur për skuadrën e tij të re. Edhe pse emri i tij ndërlidhej edhe me kampionët e Shkëndijës, një gjë e tillë nuk do të ndodh, pasi mesfushori shqiptarë ka zgjedhur të luajë jashtë Ballkanit, duke pranuar një ofertë mjaft të mirë financiare nga Izraeli. Sipas “Sport

Izrael-Shqipëri, disa statistika rreth këtij takimi

Ndeshja do të gjykohet nga arbitri italian, Paolo Mazzoleni. Ekipi izraelit vjen pas triumfit të pak ditëve më parë ndaj Skocisë, me përmbysje rezultati, duke ndalur njëkohësisht një seri prej 4 humbjesh radhazi në shtëpi. Gjithsesi, ajo ishte vetëm fitorja e dytë në 11 ndeshjet e fundit për izraelitët. Izraeli do

Valon Ahmedi largohet nga Maribori, vazhdon karrierën në Izrael

Futbollisti kërçovarë, Valon Ahmedi, i ka dhënë fund qëndrimit të tij te skuadra shumë herë kampione e Sllovenisë, Maribor, duke provuar fatin e tij në kampionatin izraelit, njofton “infOSport.mk”. Ahmedi i është bashkuar skuadrës së Hapoel Kiryat Shmona, me të cilën ka nënshkruar kontratë tre vjeçare. Futbollisti nga Maqedonia që mbron edhe