Ish futbollisti i Vardarit, Shkëndijës dhe FC Shkupit transferohet te Kukësi

Jakup Berisha ka bërë hapin tjetër në karrierën e tij, teksa për herë të parë do të luaj jashtë Maqedonisë. Berisha konsiderohej si një ndër sulmuesit me të ardhme të ndritur në futbollin tonë vendor, mirëpo gjërat nuk rrodhën ashtu siç kishte planifikuar edhe vetë ai. E kishte nisur me të

Pas shumë afrimeve, vjen edhe një largim tjetër nga rradhët e FC Shkupit

Sulmuesi Jakup Berisha më nuk është pjesë e FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë futbollisti shkupjan përmes profilit të tij në “facebook”, ku ndër të tjerash, shkruan: “Njoftoj të gjithë se nuk jam më lojtar i FC Shkupit, falenderoj drejtuesit, trajnerët, bashklojtarët, dhe ne veçanti

Berisha: Të fitojmë Renovën dhe të luftojmë deri në fund për titullin kampion me Shkëndijën

Shkupi sot përballet me Renovën në kryeqytet në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 25-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Dy skuadrat shqiptare këtë sezone kanë objektiva të kundërta, pasi Shkupi ka pretendime titulli dhe ndodhet në pozitën e dytë, ndërsa Renova këtë sezon ka surprizuar

Berisha: Ëndërroja si fëmijë që një ditë të luaja me FC Shkupin

FC Shkupi gjatë ditës së sotme ka prezantuar talentin 19-vjeçar Jakup Berisha, i cili te skuadra shkupjane erdhi nga rradhët e Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Menjëherë pas nënshkrimit të kontratës, Jakupi ka folur edhe për sajtin zyrtarë të klubit, ku ka potencuar se sot i është plotësuar ëndërra e kamotshme që kishte

Pas Jakup Berishës, Shkëndija firmos edhe me dy talentë të tjerë

Pas firmës me Jakup Berishën, Shkëndija gjatë ditës së sotme gjithashtu ka prezantuar edhe dy futbollistë të tjerë, Berat Beqirin dhe Zija Merxhanin, njofton ‘infOSport.mk’. 22 vjeçari Beqiri luan si anësorë krahu, ka nisur karierën në Danimarkë ndërsa pasi kaloi fazën testuese me sukses ka firmosur me ‘kuqezinjtë’ nga Tetova. Ndërkohë sa

Shkëndija mendon për të ardhmen, transferon sulmuesin e talentuar të Vardarit, Jakup Berisha

Atë që kishim paralajmëruar shumë ditë më parë, sot edhe u zyrtarizua nga ana e drejtuesve të Shkëndijës, të cilët para mediave prezantuan futbollistin e talentuar të Vardarit, Jakup Berisha. Sulmuesi i talentuar shkupjan pranoi ofertën e drejtuesve të Shkëndijës, duke vendosur të braktis Vardarin, për tu lidhur me kontratë profesionale