Rrahmani pjesë e formacionit të javës në “Serie A”

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, sipas “SofaScore” është zgjedhur në formacionin e javës 21-të në Serie A. Napoli fundjavën që lamë pas triumfoi 3:0 ndaj Specias, teksa Rrahmani ishte ndër më të mirët në fushën e lojës. Futbollisti kosovar u vlerësua me notën 7.8, ndërsa përveç tij nga rradhët e

Shkëndija dhe Shkupi sipas planit, Renova me një lojtar më pak kthehet me barazim nga transferta në Kratovë

Shkëndija dhe FC Shkupi kanë shënuar fitore në ndeshjet e javës së 21-të në elitën e futbollit vendor, ndërkohë  vetëm barazim pa gola për Renovën në transfertën ndaj Sileksit në Kratovë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Xhepçishti që nga minuta e 39-të luajti me një futbollistë më pak në fushë, pas