Përfaqësuesi i Karabagut: “Vrisni armenët”, kërkohet përjashtimi i skuadrës azere nga Liga Europa

UEFA ka hapur një hetim kundër klubit azer, Karabag, për shkak të qëndrimeve plotë urrejtje ndaj armenëve nga përfaqësuesi i zyrës së shtypit të këtij klubi, Nurlan Ibrahimov. Ai në “facebook” kishte shkruar një mesazh të padenjë me përmbajtjen: “Ne duhet t’i vrasim armenët. Fëmijë, grua, pleq: nuk ka rëndësi, duhen

Kukësin e eliminojnë tre penaltitë e akorduara për Karabagun

Kukësi u ka dhënë lamtumirën garave në Ligën e Kampionëve, pasi sonte në ndeshjen e kthimit në Azerbajxhan, pësoi disfatë 3:0 përballë Karabagut të Ansi Agollit, njofton “infOSport.mk”. Rikujtojmë ndeshja e parë e zhvilluar në Shqipëri mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur me barazimin 0:0, ashtu që Karabagu me rezultatin e

Skandal, Azerbajxhani i ndalon Kukësit futbollistët nga Kosova

Kukësi do të luajë nesër ndeshjen e kthimit për Ligën e Kampionëve, ku përballë do të ketë skuadrën azere të Karabakut. Ndeshja që do të luhet në Baku, duket se është shoqëruar me shumë  mijë probleme për skuadrën nga verilindja e Shqipërisë. Përveç faktit që skuadra ka udhëtuar me dy grupe

Shkupi dhe Karabagu ndahen miqësisht

Shkupi gjatë ditës së sotme ka zhvilluar ndeshjen e parë kontrolluese në Antalia të Turqisë, ku për kundërshtarë kishte kampionin e katërfishtë të Azerbajxhanit, Karabagun, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja u mbyll me barazim pa gola, me të dyja skuadrat që zhvilluan një lojë të hapur me shumë raste shënimi, ku gjatë pjesës