Kavani rikthehet në Serie A?

Dashuria midis Edinson Kavanit dhe Napolit ekziston ende. Një gjë e tillë u vërejt pas përqafimit të uruguaianit me presidentin ‘napolitan’, Aurelio De Laurentis, përpara ndeshjes si dhe vizita e fotot në dhomat e xhveshjeve të italianëve, pas barazimit 2:2 në Paris. Sulmuesi uruguaian i PSZH-së shpeshherë është përfolur se mund

Suarez dhe Kavani vazhdojnë, Ronaldo kthehet në shpi (VIDEO)

Uruguai është çerekfinalisti i dytë në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, pasi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales arriti që të mposhtë kampionët e Europës, Portugalinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Figurë qendrore në fitoren e uruguaianëve ishte sulmuesi Edinson Kavani, i cili shënoi të dy golat, nga një