Maqedonia demolon Kazakistanin dhe paralajmëron kundërshtarët në EURO 2020(1)! (VIDEO)

Maqedonia e Veriut ka shpartalluar Kazakistanin në ndeshjen gjenerale para pjesëmarrjes historike në Europianin e këtij viti, që nis vetëm pas një jave,njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Igor Angellovski sonte në arenën “Todor Proeski” shënuan fitore 4:0 përballë kombëtares së Kazakistanit, që tërë pjesën e dytë e luajti me një

Angellovski zbulon formacionin anti Kazakistan, Ademi dhe Bejtullai mbesin në bankinë

Maqedonia e Veriut me fillim në ora 18:00 në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të zhvillojë gjeneralen para paraqitjes historike në Europianin e këtij viti që starton vetëm një javë më pas, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit 1:1 ndaj Sllovenisë me 1 qershor, të besuarit e trajnerit Igor Angellovski, sot do

Goli i pranuar nga gjysmëfusha, ja çfarë thotë portieri Etrit Berisha (VIDEO)

Portieri i kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha, pavarësisht një goli të pranuar nga gjysmëfusha përballë Kazakistanit, ishte njëri nga më meritorët për fitoren 3:1 të “kuqezinjëve” kundër Kazakistanit, duke bërë disa pritje fantastike. Lidhur me golin e pranuar në minutën e 24-të nga gjysma e fushës kur mysafirët e nisën shpejtë

Shqipëria vetëm barazim kundër Kazakistanit në udhëtim, Seferi mund të ishte heroi i “kuqezinjëve”

Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola përballë Kazakistanit në ndeshjen e xhiros së tretë në grupin 4 të Ligës “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse rastet nuk munguan, sidomos në pjesën e dytë, “kuqezinjtë” e Edi Rejës nuk arritën që të marrin tre

Formacioni anti-Kazakistan, ja si pritet të rreshtohet Kombëtarja shqiptare

Mbrojtja, ajo që në teori ishte pika më e fortë e kombëtares shqiptare, kthehet në problemin kryesor të trajnerit Edi Reja në prag të ndeshjes eliminaore kundër Kazakistanit, e vlefshme për Ligën “C” të Ligës së Kombeve. Mungesat e shumta, apo edhe mosaktivizmi i lojtarëve, ka bërë që tekniku ta gjejë