Takaj: Po mundet Barça 3:0 nga Roma, e jo mos rrihet Skenderbeu 5:1 nga Sportingu

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i ka rikthyer Skënderbeut trofeun e sezonit 2015-2016, i hequr nga Komisioni i Etikës së Federatës Shqiptare të Futbollit bazuar në raportet e UEFA-s, duke marrë një vendim në bazë të dyshimeve. Në një intervistë për Top Channel, presidenti i skuadrës korçare Ardian Takaj tregon sesi është

Kërcnohen inspektorët që hetojnë KF Skenderbeun!

Edhe pse me Skënderbeu i Korçës mbrëmë përmes një reagimi shfaqi optimizëm për vërtetim të pafajsisë në lidhje me kanosjen për përjashtim 10-të vjeçar nga garat europiane, sot shtëpia e futbollit europian UEFA në uebsajtin zyrtar ka konfirmuar hetimet për ekipin shqiptar për trukime të ndeshjeve.  Në deklaratën theksohet se

Incidenti në tribuna që prishi festën e golit të Skenderbeut (VIDEO)

Një ngjarje aspak e këndshme ka prishur gëzimin e golit të Skenderbeut ndaj Flamurtarit. Një nga familjarët e mesfushorit korçar, Tefik Osmanit (dyshohet se ishte babai i tij), pësoi një incident gjatë festimit, duke bërë që të transportohet menjëherë në spital, me ambulancë. Ky moment shkaktoi tronditje të thellë te futbollisti

Klubet e futbollit vendor kanë nevojë për sponsorë seriozë (VIDEO)

Futbolli në Maqedoni, Shqipëri dhe Kosovë ka vite që jep sinjale për lëvizje pozitive, mirëpo jo stabiliteti finansiar gjithmonë shfaqet si pengesë për ngritjen e nivelit në lartësinë e pritur. Skenderbeu i Korçës në Shqipëri, Shkëndija e Tetovës dhe Vardari i Shkupit për momentin kanë stabilitetin e duhur financiar, ndërsa shumica