Presidenti shqiptarë, Bajram Begaj gëzon “kuqezinjtë”

Duket se kërkesa e Federatës Shqiptare të Futbollit për pajisjen me pasaportë të lojtarëve kuqezi ka marrë më në fund zgjidhje. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj ka miratuar dhënien e shtetësisë shqiptare për 3 fubollistët: Arlind Rexhepi, Enis Asani dhe Edon Pruti. Dekreti i presidentit Begaj është pasqyruar edhe

Shqiptarët e Maqedonisë i siguruan fitoren nënës Shqipëri

Kombëtarja shqiptare sonte e udhëhequr nga futbollistët shqiptarë të Maqedonisë, Jasir Asani dhe Nedim Bajrami mundën Moldavinë me rezultatin 2:0, duke siguruar në këtë mënyrë fitoren e parë në kuadër të grupit “E”, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht dyshja Asani-Bajrami, me origjinë nga Maqedonia

Edi Reja publikon listën për miqësoren me Arabinë Saudite

Më 26 tetor, Kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë ndeshjen miqësore kundër Arabisë Saudite. Trajneri Edi Reja ka publikuar listën prej 24 lojtarëve ku shihet një skuadër e përbërë kryesisht me lojtarë të rinjë. Pjesa më e madhe e lojtarëve që janë grumbulluar vijnë nga kampionati shqiptar dhe për shumicën është hera

Hasi tregon nëse do të marr drejtimin e Kombëtares shqiptare

Besnik Hasi në një intervistë për “Fan Zone” në Supersport ka folur për shumë tema, përfshirë këtu edhe kombëtaren shqiptare si dhe për përfaqësuesen e Kosovës. “Për drejtimin e Kombëtares duhet të presim. Shqipëri-Greqi? Kundërshtari vinte si kampion i Europës dhe normal që situata politike që ka qenë gjithnjë. Në ndeshje

Alili dhe Neziri nga Maqedonia pajisen me pasaporta shqiptare, gati për Shqipërinë

Dy ndër lojtratë më të mirë të futbollit në palestër në vendin tonë, Ylber Alili dhe Eljesa Neziri, prej sot edhe zyrtarisht janë pajisur me pasaporta shqiptare, njofton ‘infOSport.mk’. Që të dy në këtë mënyrë në të ardhmen do të përfaqësojnë kombëtaren e Shqipërisë në futsal, edhe pse në të

Probleme për Panuçin para sfidës me Spanjën, lëndohet edhe një tjetër futbollist

Shtohen problemet për seleksionuesin e Kombëtares Shqiptare të futbollit, Kristian Panuçi në prag të sfidës me Spanjën, që zhvillohet sonte në Alikante. Pas Abrashit, Strakoshës dhe Cikalleshit, listës së futbollistëve të dëmtuar u është shtuar edhe Andi Lila. Ai ka pësuar një tërheqje muskulore, ashtu që nuk do të jetë në gjendje

Kumanovari Aliji: Treguam se jemi ekip i madh, shpresoj të vazhdojmë kështu!

Futbollisti kumanovar i Kombëtares shqiptare, Naser Aliji pas ndeshjes me Izraelin që “Kuqezinjët” triumfuan me rezultat 0:3 është shprehur i kënaqur me lojën e ekipit, duke shpresuar që të vazhdojnë këtë rritëm edhe në ndeshjet e radhës. “Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne, kemi treguar që jemi një ekip

Sadiku dhe Cikalleshi i bashkohen Kombëtares 

Armando Sadiku dhe Sokol Cikalleshi janë dy futbollistët e fundit që i janë bashkuar kombëtares shqiptare në Luksemburg, ndaj së cilës kombëtare nesër Shqipëria do të zhvillojë ndeshje miqësore. Armando Sadiku dhe Sokol Cikalleshi pasi zhvilluan ndeshjet e tyre të fundit për sezonin 2016/2017 me skuadrat e tyre, udhëtuan drejt Luksemburgut