Rusi-Kroaci, pjesa e parë mbyllet me barazim (VIDEO)

Është mbyllur me barazimin 1:1 pjesa e parë e takimit të fundit çerekfinal midis nikoqirëve të Rusisë dhe Kroacisë, njofton “infOSport.mk”. Ishin rusët ata të cilët avansuan të parët me golin e realizuar nga Denis Çerishev në minutën e 31-të, teksa barazimin kombëtares roate i’a siguroi Andrej Kramariç. Sulmuesi i Hofenhajmit golin