Barcelona fiton Realin midis Bernabeut në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës (VIDEO)

Barcelona ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Spanjës përballë rivalit të përjetshëm, Real Madridit. Kjo fitore fiton edhe më shumë në peshë, pasi u arrit në fushën e stadiumit “Santiago Bernabeu”. Real Madridi nuk dërgoi asnjë goditje brenda kuadratit të portës së Ter Shtegen. Në anën tjetër, Çavi edhe

Kupa e Spanjës, kundërshtarë të lehtë për Barçën, Realin dhe Atl.Madrid, jo edhe për Levanten e Bardhit

Gjatë ditës së sotme është hedhur shorti për ndeshjet e raundit të tretë në kuadër të Kupës së Spanjës, njofton “infOSport.mk”. Tre skuadrat e para në tabelë, Barcelona, Reali i Madridit dhe Atletiko Madridi kanë hasur në kundërshtarë të lehtë, ndërsa të njëjtin fat pati edhe fituesi aktual i Kupës, Valencia. Kështu