Bajer-Gladbah, spektakël me 7 gola, ish interisti shënon në stilin “alla-Ibrahimoviç” (VIDEO)

Bajer Leverkuseni dhe Borusia Menhengladbahu sot zhvilluan një ndeshje spektakolare me 7 gola në “BayArena”. Në fund ishin “aspirinat” që shënuan fitore me rezultatin 4:3 dhe që morrën 3 të reja, me të cilat tashmë ndajnë pozitën e 3-të me Dortmundin, që të dyja skuadrat me nga 15 pikë. Dy herë kaluan