ZYRTARE, Dashmir Elezi vazhdon karrierën në Kroaci te skuadra e Lokomotivës

Sulmuesi i talentuar i Shkëndijës, Dashmir Elezi edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës së Lokomotivës së Zagrebit, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit kroat. Klubet janë dakorduar për kushtet e këtij operacioni, ndërsa përveç dëmshpërblimit Shkëndija mban edhe 10% të vlerës së kartonit për transferimin e ardhshëm eventual të

Merdijan Ramadani rezulton deçiziv në fitoren e Lokomotivës në Vinicë (VIDEO)

Skuadra e Lokomotivës ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në transfertën në Vinicë, duke mundur minimalisht 1:0 skuadrën e Slloga-s, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e fundit e javës së 18-të në Ligën e Dytë, pas së cilës Lokomotiva vazhdon të mbetet jashtë zonës së rrezikut. Deçiziv në fitoren e

Moska shumë e ftohtë për Atl. Madridin, vetëm barazim përballë Lokomotivës (VIDEO)

Atletiko Madridi ka regjistruar barazimin e parë në kuadrë të grupit “A” në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës nga Bajerni dhe fitores ndaj Salzburgut, djemtë e Diego Simeones sonte barazuan 1:1 në transfertën e ftohtë në Rusi përballë Lokomotivës së Moskës. Që të dy golat në këtë përballje u

Renova torpedoi Lokomotivën

Skuadra e Renovës me fitore të thellë ka mbyllur ndeshjet miqësore në prag të stinorit pranveror, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Vllatko Kostov sot mundën Lokomotiën e Ligës së Dytë me rezultatin e thellë 5:0. Pjesa e parë u mbyll me vetëm një gol të shënuar nga ana e transferimit

Ish trajneri i Shkëndijës, Akrapoviç: Te Lokomotiva dua Kutinjon, mirëpo nuk kemi para!

Ish trajneri i Shkëndijës, Bruno Akrapoviç, që aktualisht luan rolin e trajnerit te skuadra bullgare e Lokomotiv Plovdiv ka dalë në konferencën e parë për shtyp për vitin 2018-të. Dhe si zakonisht ai ka bërë një deklaratë bombastike, që morri shumë hapësira në mediat bullgare. Duke folur rreth përforcimeve të reja