UEFA me nota poziteve për organizimin e ndeshjes Maqedoni-Spanjë

Shtëpia e futbollit Evropian ka vlerësuar me nota pozitive organizimin e ndeshjes eliminatore të Botërorit Rusi 2018 ndërmjet Maqedonisë dhe Spanjës që u zhvillua të dielën në “Telekom Arena” në Shkup. Ndeshja Maqedoni-Spanjë ishte si “Test” për FFM-në (Federatën e futbollit të Maqedonisë), para organizimit të ndeshjes së Superkupës së Evropës