Maqedonia deri 21 vjet startoi me përgatitjet për ndeshjen me Suedinë, Ilievski: Jemi të gatshëm dhe me pa durim presim startin e eliminatoreve

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21, dje edhe zyrtarisht në Shkup startoi përgatitjet për dy ndeshjet e rradhës eliminatore për kualifikim në KE 2025 në Sllovaki. Ekipi i udhëhequr nga Dragi Kanatllarovski në startin e këtyre eliminatoreve do të jetë mysafir i Suedisë, një skuadër kjo shumë e papërshtatshme. Në kuadër të xhiros