Mertens i jep fitoren Napolit ndaj Romës! Ndizet zona Çampions, tashmë 6 skuadra anë garë (VIDEO)

Napoli ka arritur të mposhtë Romën në transfertë për të arkëtuar pikët e plota nga “Olimpiko”. Skuadra “napolitane” shënoi fitore 2:0, falë sulmuesit Dries Mertens, i cili shkëlqeu në çdo aspekt. Një gabim nga mbrojtja e Romës, Mertens përfiton dhe zhbllokon rezultatin në minutën e 27-të. Nuk vonoi shumë dhe 7 minuta