Mevlan Murati “tradhëtoi” Voska Sport, nënshkruan me Rabotniçkin

Edhe pse ishte shumë pranë transferimit te Voska Sport, Mevlan Murati në moment të fundit ka ndryshuar mendje, duke vendosur që ti bashkohet skuadrës shkupjane të Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Murati ishte në bisedime për disa javë me drejtuesit e skuadrës shqiptare nga Ohri, madje palët kishin arritur marrëveshje verbale, megjithatë tashmë

E bujshme, Zekirja Ramadani transferon dyshen e Shkëndijës te Egnatia!

Egnatia, skuadër kjo që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani ka gati firmën me dy futbollistët e Shkëndijës, Mevlan Murati, gjegjësisht Armend Alimi. Ky i fundit tashmë edhe zyrtarisht është larguar nga “kuqezinjtë” e Tetovës dhe i njëjti shumë lehtë mund të vesh fanellën e skuadrës nga Rrogozhina e Shqipërisë, derisa