Nëntori sjellë miqësoren e rradhës midis Shqipërisë dhe Kosovës

Shqipëria dhe Kosova gjatë muajit nëntor do të përballen në një ndeshje tjetër miqësore, para ndeshjeve në kuadër të Ligës së Kombeve. 11 nëntori është data që është përzgjedhur për këtë përballje, që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. Lajmi është konfirmuar edhe nga UEFA në faqen e tyre zyrtare. Nuk është saktësuar

Partizani i Tiranës cakton miqësore me Pelisterin në Ohër

Partizani i Tiranës tashmë disa ditë po vijon stërvitjet në Ohër, aty ku të mërkurën (2 shtator) do të zhvillojë miqësore kundër skuadrës së Pelisterit, njofton “infOSport.mk”.  Skuadra nga kryeqendra shqiptare ende nuk ka kapur ritmin e ndeshjeve, kjo pasi ka filluar me përgatitje shumë më vonë se Pelisteri, skuadër

Drita e Bogovinës mund ekipin serb të Radnik nga Pozharevaci

Drita e Bogovinës tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror nën drejtimin e trajnerit Ardian Imeri, teksa gjatë ditës së sotme kjo skuadër ka zhvilluar edhe ndeshjen e dytë kontrolluese, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shqiptare që garon në Ligën e Dytë – Perëndim për kundërshtarë pati skuadrën serbe të Mladi

Maqedonia dhe Kosova sërish do luajnë miqësore

Përfaqësuesja e Maqedonisë në konkurrencë të femrave do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër përfaqësueses së Kosovës, si pjesë e përgatitjeve për sfidat e rradhës që i presin në kuadër të cikleve eliminatore që pasojnë, shkruan “infOSport.mk”. Që të dyja ndeshjet pritet të zhvillohen në Kosovë, ndërsa tashmë është caktuar edhe