Juventusi siguron përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi ka siguruar përforcimin e parë për verën e ardhshme. “Biankonerët” raportohet se kanë arritur akord për transferimin e sulmuesit të Lokomotiv Moskës, Aleksej Mirançuk. Rusi bëri një paraqitje të shkëlqyeshme ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve dhe verën e ardhshme është i gatshëm ti bashkohet “Zonjës së