ZYRTARE, Balotelli vazhdon karrierën në Turqi

Mario Balotelli ka bërë një transferim të papritur në futbollin turk, duke nënshkruar me skuadrën e Adana Demirspor, skuadër kjo që këtë vit u ngjit në Superligën turke. Balloteli te kjo skuadër transferohet nga rradhët e Moncas, me të cilën skuadër nuk arriti që të ngjitet në Serie A. https://twitter.com/i/status/1412781025650958345 Sulmuesi i njohur

Etrit Berisha e nis me stil sezonin e ri në “Serie B”, pret penalti dhe ndal Moncën e Berluskonit dhe Gallianit (VIDEO)

Sot edhe zyrtarisht ka nisur sezoni i ri në “Serie B”, aty ku ekipi i SPAL, pjesë e së cilës është edhe gardiani shqiptarë, Etrit Berisha luajti në transfertën kundër Moncas së dyshes Berluskoni-Galliani. Ky takim nuk prodhoi asnjë gol, ndërsa shkaktar kryesor mund të llogaritet pikërisht gardiani shqiptarë, i cili