2022-ta nis mbarë për Milot Rashicën, goli i tij kualifikon Noruiçin më tej në FA Kup (VIDEO)

Milot Rashica ka gjetur golin e tij të parë në futbollin anglez me fanellën e Noruiç, te e cila skuadër u transferua verën e vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Rashica shënoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e tij kundër Çarltonit në transfertë, ndeshje kjo e vlefshme për 1/32 e