Ëndërra u bë realitet, Maqedonia do luaj në Europian (VIDEO)

Ëndërra u bë realitet, Maqedonia do të luaj në Europianin e ardhshëm të futbollit, njofton “infOSport.mk”. Përfaqësuesja e vendit në finalen e madhe të Ligës “D” në kuadër të Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar mundi Gjeorgjinë në Tbilisi me rezultatin minimal 1:0. Autorë i golit historik, ishte kapiteni

Angellovski pa Bardhin dhe Pandevin e nis takimin kundër Estonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut me fillim në ora 18:00 në Talin kundër Estonisë do të zhvillojë takimin e xhiros së tretë në kuadër të grupit 2 të Ligës “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i Igor Angellovskit shihet si favoritë në këtë përballje, mirëpo një gjë të tillë “verdhekuqtë” do

Dermaku dërmon Xhenoan e Goran Pandev (VIDEO)

Skuadra e Parmës, ku aktivizohet futbollisti i Kombëtares shqiptare, Kastriot Dermaku, ka demoluar Xhenoan e Goran Pandev me rezultatin 5:1, në ndeshjen e vlefshme të javës së 8-të në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Dermaku luajti titullarë për herë të parë këtë edicion me Parmën në “Serie A”, ndërsa aktivizimi i tij