Romela Begaj kampione bote në peshëngritje

Peshëngritësja shqiptare, Romela Begaj, është shpallur Kampione Bote në kampionatin që po zhvillohet në Amerikë, në Anaheim. Flamuri shqiptar është ngritur më lart se të gjithë sot në Botërorin e Peshëngritjes, falë rezultatit shumë të mirë të sportistes sonë. Romela Begaj u rendit e para në stilin e shkëputjes dhe e