“Në Paraguai për pastrim parash”, rëndohet situata e Ronaldinjos

Rëndohet situata juridike e brazilianit, Ronaldinjo, i cili ndodhet në paraburgim në Paraguai, i akuzuar se është futur në këtë vend me dokumente të falsifikuara. Hetimet, këtë javë, kanë hyrë në një fazë të re, me prokurorinë që është e përqendruar në zbulimin e një skeme pastrimi parash, që përfshin edhe

Ronaldinjo po jeton në burg si “boss”

Legjenda braziliane Ronaldinjo, tashmë disa ditë që qëndron prapa grilave në Paraguai për shkak të një pasaporte false. Ronaldinho është në burgun famëkeq “Asuncion”, i cili strehon kriminelët më të mëdhenj, megjithatë braziliani ka arritur të bëhet yll edhe këtu. Konkretisht, tashmë kanë dalur fotografi të reja të Ronaldinjos, ku shihet ai

Shoku i vërtetë të gjindet në ditë të vështira, Messi jep 4 mln euro për të nxjer Ronaldinjon nga burgu

Shoku i vërtetë të gjindet në ditë të vështira. Si duket Lionel Mesi nuk ka harruar miqësinë e ngushtë me Ronaldinjon dhe faktin se çfarë ndikimi pa pasur braziliani në karrierën e yllit argjentinas. Andaj sipas mediave në Spanjë, argjentinasi është ofruar që të zgjedh problemin e Ronaldinjos në Paraguaj, ku

Ronaldinjo lirohet me kusht, para se të dalë i’a plotësoi dëshirën policit tifoz

Dita e djeshme nuk ishte aspak pozitive për brazilianin, Ronaldinjo. Legjenda braziliane fluturoi drejt Paraguait për disa punë personale, por autoritetet vendase e arrestuan për shkak se udhëtonte me një pasaportë false. Sot ka ardhur edhe lirimi i tij dhe ylli latin është rikthyer në hotelin e tij në Asuncion, kryeqytetin

Arrestohet Ronaldinjo!

Legjenda braziliane Ronaldinjo është arrestuar në Paraguai, për shkak se dyshohet se ka përdorur dokumente të rreme për të hyrë në vendin e Amerikës Jugore. 39-vjeçari, i cili e fitoi Kupën e Botës me Brazilin në vitin 2002, u kap në kazinonë “Resort Yacht & Golf Club Paraguayo” bashkë më vëllain