Formacionet zyrtare, Inter-Barcelona. Valverde pa Messin dhe Suarezin!

Një ndër ndeshjet më interesante të mbrëmjes së sotme, pa dyshim se është ajo midis Interit dhe Barcelonës, që do të zhvillohet në “Xhuzepe Meaca”. Pikët për “neroaxurrët” janë më se të domosdoshme, ndërsa në një situatë krejt ndryshe ndodhet Barcelona, njofton "infOSport.mk". Kësisoj trajneri i tyre, Ernesto Valverde, ka vendosur

Suarez dhe Kavani vazhdojnë, Ronaldo kthehet në shpi (VIDEO)

Uruguai është çerekfinalisti i dytë në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, pasi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales arriti që të mposhtë kampionët e Europës, Portugalinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Figurë qendrore në fitoren e uruguaianëve ishte sulmuesi Edinson Kavani, i cili shënoi të dy golat, nga një

Dyshja Suarez-Messi mendon për fitoren e Barcelonës (VIDEO)

Barcelona ka bërë detyrën në transfertën ndaj Viljarealit, duke shënuar fitore me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Ka  qenë dyshja Suarez-Messi që ka menduar për këtë fitore të skuadrës “katalunase” që në këtë mënyrë vazhdon të ruajë kryesimin në La Liga. Të dy golat erdhën në 20 minutëshin e fundit të takimit,