Në shtator shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë zhvillojnë dy ndeshje miqësore

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë  nën udhëheqjen e trajnerit Dragan Kanatllarovsko gjatë muajit shtator në kohën kur do të ketë termine të lira do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër Kombëtares së Shqipërisë. Do të jetë ky një test i mirë për gjeneratën e re të futbollistëve që do të luajnë për

Ilievski kësaj rradhe fton 3 shqiptarë te Maqedonia U21

Për dallim nga herave të kaluara kur me përfaqësuesen U21 të Maqedonisë ftonte vetëm një shqiptarë, kësaj rradhe trajneri i shpresave të vendit ka grumbulluar 3 futbollistë shqiptarë, përfshirë këtu të zakonshmin Agron Rufati (Istra 1961),  si dhe Nehar Sadikin (Admira Vaker), dhe Erdon Dacin (Konjaspor), njofton ‘infOSport.mk’. Për këtë të

Milevski merr 5 shqiptarë në përfaqësuesen U21 të Maqedonisë

Seleksionuesi i përfaqësueses U21 të Maqedonisë, Blagoja Milevski ka publikuar listën me futbollistët që do t’i llogaritë për dy ndeshjet ndaj Rusisë dhe Austrisë në kuadër të kualifikueseve për Evropianin 2019-të që do të zhvillohet në Itali. Milevski për këto dy ndeshje ka ftuar gjithsej 22 futbollist, ku në mesin e

Shpresat e Milevskit turpërohen nga Gjibraltari në Portugali (VIDEO)

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë ëshë turpëruar në Portugali, duke humbur ndeshjen nga Gjibraltari me rezultat minimal 1:0, në ndeshjen e vlefshme të xhiros së tretë eliminatore për Evropianin për të rinjë që do të zhvillohet në vitin 2019 në Itali. Goli që vendosi këtë takim ishte ai nga Torrilla në minutën

Bardhi: I lumtur për golin, luftuam të gjithë deri në fund!

Enis Bardhi do të jetë në historinë e futbollit të Maqedonisë, si futbollisti që ka arritur të shënojë golin e parë për përfaqësuesen U21 në Kampionatin Evropian. Për barazimin me Serbinë (2:2), Bardhi shpreh keqardhje për rastet e lëshuara për fitore, ndërsa për i gëzohet fakti që shënoi gol. “Me të

Ylli i Maqedonisë, Bardhi: Jam i kënaqur me atë që treguam!

Enis Bardhi ishte njëri ndër futbollistët më të mirë të përfaqësueses U21 të Maqedonisë në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Spanjës. Mesfushori shqiptar luajti një ndeshje të shkëlqyeshme, krijoi shumë raste mirëpo nuk arriti që të realizojë. “Luajtëm futboll të mirë kundër përfaqësuese si Spanja, e cila është më e mira e