Bajerni demolon Barcelonën, fitojnë edhe Çelzi dhe Juve (VIDEO)

Bajerni i Munihut edhe njëherë tjetër ka treguar forcën përballë Barcelonës, duke mundur këta të fundit midis “Kamp Nou” me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Levandovski sërish kishte fjalën kryesore, duke shënuar dy gola gjatës pjesës së dytë, derisa në të parën kishte shënuar edhe Tomas Myller. Një fitore identike 3:0 në transfertë

Pas 22 penaltive bossi i Liga Europa, Unaj Emeri la Mançester J. me duar bosh (VIDEO)

Viljareali ka fituar trofeun e parë në historinë 98-vjeçare, pasi mundi Mançester Junajtedin me rezultatin 12:11 pas ekzekutimit të penaltive, pasi ndeshja e zhvilluar në Gdansk të Polonisë para 9.000 tifozëve, në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Zherard Moreno në minutën e 29-të kaloi në epërsi