E bujshme, Xhengis Rexhepi i merr Remzifaik Selmanin Shkëndijës te Llapi

Futbollisti i Shkëndijës, Remzifaik Selmani 6 muajt e ardhshme do të luaj në Superligën e Kosovës te skuadra e Llapit që udhëhiqet nga strategu tetovar, Xhengis Rexhepi, njofton 'infOSport.mk'. Pikërisht ky i fundit bashkë me të vëllain Shaqir Rexhepi që luan rolin e menaxherit dhe që ka raporte shumë të

Xhengis Rexhepi emërohet ndihmës trajner i Angellovskit te Maqedonia

Trajneri i mirënjohur nga Tetova, Xhengis Rexhepi edhe zyrtarisht është emëruar ndihmës trajner i Igor Angellovskit në përfaqësuesen A të Maqedonisë. Strategu tetovarë në këtë post zëvendësonë Visar Ganiun, i cili tashmë në Qeverinë e re mban postin e zëvedëskryeministrit të Arsimit, ndërsa gjithashtu është edhe kandidat për kryetar në