Çakër, kryesori i ndeshjes Atl.Madrid-Real M.

Arbitri turk Xhunejd Çakër do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e kthimit të ½ së finales në kuadër të Ligës së Kampionëve Evropian midis Atletiko Madridit dhe Realit të Maddit, kanë njoftuar nga UEFA, përcjellë, “infOSport.mk”. “Mbretërit” në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Santiago Bernabeu” shënuan fitore me rezultatin 3:0,