Martohet me muslimane dhe konvertohet në fenë islame, ylli i Arsenalit ndërron edhe emrin

Njerëzit bëjnë shumëçka për dashurinë. Thomas Partey mbylli sezonin e dytë në Premierligë me Arsenalin, ekip me të cilin regjistroi jo më shumë se 26 ndeshje si pasojë e dëmtimeve të pësuara. Gjithsesi, gjërat jashtë fushës së blertë po shkojnë shumë mirë për mesfushorin shkatërrues. Dashuria dhe martesa me marokenen Sara